Пятница, 09 Июнь 2023

Громадську кампанію ЧЕСНО. Фільтруй суд! обговорили сьогодні з учасниками Майстерня активних громадян та моніторами платформи Омбудсман+, загалом участь взяли активісти з близько 20 регіонів України.

Як зазначив Taras Shevchenko, директор "Центру демократії та верховенства права":

- Без якісних змін у судовій системі сподіватися на ефективність реформ в будь-якій сфері не варто. Навіть якщо будуть ефективні реформи, зокрема в антикорупції, все одно усі справи йдуть до суддів і якщо вони відпускатимуть негідників, то ні до чого доброго це не приведе.

Зокрема, він зазначив, що інформація, яку збиратимуть у рамках громадської кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд!, можна використовувати в системі очищення судової влади:

- Ми усвідомлюємо, що для влади найкращим способом є перетасувати колоду, викинути незручні карти і сказати людям, що відбулося оновлення. Якщо громадськість не робитиме відповідних кроків, не контролюватимуть те, що відбувається, то вони так і зроблять.

Також Tanya SevenLetko, активістка руху ЧЕСНО та кампанії ЧЕСНО.Фільтруй суд! окреслила цілі цієї кампанії та запропонувала практичні інструменти долучення активістів:

- Персональний профайлінг по кожному судді, агрегування на єдиній онлайн-карті ключових відомостей про судові інстанції в наших містах, моніторинг дотримання законодавства про доступ у судах, кваліфоцінювання суддів, притягнення їх до відповідальності та контроль за формуванням нових судів – це першочергові інструменти для реального оновлення суддівських лав у країні. Зараз у нас виникла надзвичайна потреба: максимально залучати регіональних активістів для пошуку інформації про суддів – від їхньої кар'єри до випадків недоброчесності. Якщо відповідної інформації про вершителів правосуддя на сайті Chesnosud.org немає, то це не означає, що суддя чесний чи нечесний, це ми погано шукаємо.