Пятница, 24 Март 2023

ДФС розповіла про особливості РРО

Четверг, 18 Февраль 2016 11:36Для фізособи - підприємця, який перебуває на спрощеній системі і не здійснює операції в готівковій формі, застосування РРО є обов'язковим. До такого висновку прийшла ДФС в листі № 918/Ц/26-15-12-02-14.

Нагадаємо, відповідно до п. 296.10 ст. 296 ПК РРО не застосовуються платниками єдиного податку:

- 1 групи;

- 2 і 3 груп (фізособи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. грн. У разі перевищення у календарному року обсягу доходу понад 1 млн. грн, застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов'язковим. Застосування РРО починається з 1 числа 1 місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, і продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Відповідно до п. 1, п. 12 ст. 3 Закону про РРО суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані:

- проводити розрахункові операції на повну суму покупки через РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, або у випадках, передбачених Законом про РРО, із застосуванням зареєстрованих розрахункових книжок;

- вести облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації;

- здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особам, які оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).

Згідно п. 1.4 гол. 1 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, безготівкові розрахунки - це перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки одержувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізичних осіб коштів, внесених ними готівкою в касу банку, на рахунки одержувачів коштів. Ці розрахунки проводяться банком на підставі розрахункових документів на паперових носіях чи в електронному вигляді.

Згідно п. 12 ст. 9 Закону про РРО реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються, якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (оптова торгівля тощо).

Отже, при здійсненні розрахункових операцій в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) застосування РРО є обов'язковим. При здійсненні розрахунків у безготівковій формі через установи банку РРО не застосовується.

Джерело

 

К сведению